Úvodní strana > zánět průdušek, plic >
Podle příznaků -

zánět průdušek, plic

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:
Zobrazeny 4 položky na 1 stránce.

Švýcarské bonbony 20 bylin s medem
Švýcarské bonbony 20 bylin s medem
Bonbony VITALP důmyslně kombinují originální směs 20 bylin...
Vitalp
Balení: 75 g
Kód: 11237
Doporučená cena: 48,00 Kč
Vaše cena: 46,10 Kč
Švýcarské bonbony 20 bylin s medem bez cukru
Švýcarské bonbony 20 bylin s medem bez cukru
Bonbony VITALP důmyslně kombinují originální směs 20 bylin...
Vitalp
Balení: 75 g
Kód: 09777
Doporučená cena: 58,00 Kč
Vaše cena: 55,70 Kč
Zázvorová mast
Zázvorová mast
Používá se při revmatických obtížích, protizánětlivé účinky...
přírodní kosmetika
Balení: 50 ml
Kód: 60021
Doporučená cena: 88,00 Kč
Vaše cena: 84,50 Kč
Jitrocelový dětský sirup s fruktozou
Jitrocelový dětský sirup s fruktozou
Při kašli a nachlazení, vhodný i pro diabetiky...
doplněk stravy
Balení: 300 g
Kód: 889
Doporučená cena: 108,00 Kč
Vaše cena: 103,70 Kč

Zobrazeny 4 položky na 1 stránce.
 

Zánět průdušek je stejně jako zánět (zápal) plic nemocí postihující naši dýchací soustavu. Nemoci jsou si podobné v mnoha věcech. Když mluvíme o průduškách, máme na mysli trubicovitý orgán, který zajišťuje cirkulaci nadechovaného a vydechovaného vzduchu, přivádí vzduch právě do plic, párového orgánu, v němž dochází k předávání plynů mezi krevním systémem.

Obě tyto nemoci mohou být jak chronické, tak akutní. Akutní verze nás většinou přejde po dvou až třech týdnech, kdežto chronická bývá během na dlouhou trať. Převážnou částí naší populace je považována za běžný kuřácký kašel, ale málo lidí si uvědomuje riziko, které může vést až k horším dýchacím potížím.

Nejčastější příčinou je virová nákaza. Méně častější je infekční. Záněty jsou mnohdy kombinovány s jinými těžkostmi dýchací soustavy. Dalšími důvody vzniku zánětů je chemické podráždění, častý pobyt v prašném nebo jinak znečištěném prostředí a kouření. S přibývajícím počtem prodělaných zánětů se zvyšuje pravděpodobnost, že dostanete další. Bohužel i průdušky a plíce jsou orgánem, který dědičně ovlivňují naši předci. Právě po nich dědíme faktor citlivosti na okolní vlivy.

Akutní záněty se projevují dráždivým kašlem, může se připojit teplota, infekce nebo únava. Běžné jsou též bolesti kloubů a svalů. Po několika dnech začíná pacient vykašlávat hlen, hnis a krev v různých kombinacích. Při dodržování léčby akutní zánět do 3 týdnů mizí.

Chronický zánět specifikuje chronický kašel. Jedná se o vykašlávání po dobu 3 měsíců alespoň 2 roky za sebou. K chronickému zánětu se často připojuje dušnost. Dýchací obtíže se dostaví při větší námaze, později i za klidového stavu.

Oba typy zánětu je nutné léčit odborně. Při prvních známkách dýchacích potíží navštivte lékaře a nechejte se vyšetřit. Zkušený lékař může v na první pohled banálním kašli odhalit známky začínajícího zánětu a ušetřit vám mnoho nepříjemností.