platba a doprava doprava a platba     kontakty kontakty

kinetózy

Vegan
Zázvor sirup - farmářský

Zázvor sirup - farmářský

Balení: 320 g
Skladem:
98,00 Kč
ks

Zobrazena 1 položka na 1 stránce.

   

  Kinetózu, neboli cestovní nevolnost, zažil snad každý ať už aktivně či pasivně při školním výletu nebo cestě na dovolenou. Na stejném mechanismu pracuje i mořská nemoc, ikdyž ani u kinetózy se vlastně o nemoc nejedná.

  Kinetóza je stav nerovnovážného aparátu středního ucha. Když sedíte v autě a kocháte se krajinou, vaše oči sdělují nervovému systému, že se hýbete pomalu nebo dokonce vůbec. Oproti tomu pohybový aparát středního ucha vysílá impulsy o velmi rychlém pohybu (zvláště, pokud se vaše auto pohybuje nestejnoměrně nahoru, dolů a do stran). Tělo pak z dvou odlišných podnětů nedokáže určit, co se děje, a vám začíná být nevolno.

  Prvním příznakem bývá bledost obličeje v důsledku snížení krevního tlaku. Cítíte se slabí a ospalí, žaludek vám lidově řečeno plave na vodě, dokonce se mohou objevit závratě. Může se dostavit několik stahů žaludku následovaných zvracením. Dezorientace v mozku probíhá u mnoha lidí různě. Proto ostatní lidé ve vozidle nemusí pociťovat to, co vy.

  Pokud jste se s nevolností za jízdy někdy setkaly a čeká vás například celodenní jízda autobusem na dovolenou, buďte optimističtí. Nastupovat do autobusu s utvrzenou myšlenko, že vám bude špatně, vám tento stav může o to dříve přivodit.

  Pokud plánujete delší výlet nebo cestu dopravním prostředkem, o kterém víte, že vám nedělá dobře (letedlo, loď, vlak,…) zakupte si léky na zmírnění dopravních obtíží nejpozději den před odjezdem. V dnešní době je na trhu spousta těchto výrobků, některé v tabletkách nebo dokonce ve formě žvýkačky. Je však nutné pečlivě prostudovat informační leták, ať už z důvodů zjištění časového dávkování nebo způsobu podávání (některé prášky můžete rozkousat, jiné naopak musíte nechat rozpustit v ústech). Hlavně zkontrolujte, jestli přípravek neobsahuje látku, na kterou jste alergičtí.

  Děti před cestou není vhodné strašit nevolností. Pokud na nich zpozorujete příznaky nevolnosti, zabavte jejich pozornost pohádkovým příběhem připraveným v přehrávači vašeho auta, povídejte si s nimi nebo se pokuste je uspat. Pokud je to možno, dělejte časté zastávky. Pokud cestujete autobusem, mějte připravený igelitový sáček nebo obsaďte strategická místa u dveří.

  Na každého člověka, dítě nebo dospělého, může působit něco jiného. Časem sami poznáte, je-li pro vás lepší cestovat s plným čí prázdným žaludkem. Rozhodující u někoho také může být místo, kde v autě sedí. Odreagování a zlepšení stavu může přijít s dobrou hudbou nebo upovídaným řidičem. Co se však nedoporučuje, je četba. Za jízdy rychle unavuje a nevolnost by mohla spíše navodit.


  Vyzkoušejte